מעצבת פנים

אבחון פסיכודיאגנוסטי ואימון לזוגיות

אימון לזוגיות

איבחון פסיכו דיאגנוסטי ואימון לזוגיות הינו כלי טיפולי חדשני ומעשי המתבסס על שיטת ה”קואצ’ינג” (אימון). כמו בשאר תחומי האימון (האישי והבין-אישי), גם אימון לזוגיות מהווה שיטה פרקטית המבוססת על הגדרת מטרות ותרגול מעשי בזמן קצר יחסית. אימון לזוגיות כולל בתוכו אימון אישי למציאת זוגיות, אימון זוגי המיועד לשיפור הזוגיות, אימון אישי בזוגיות קיימת, אימון לזוגיות לאחר הקמת משפחה, ואימון לזוגיות “פרק ב'” (ישנם גם סוגי אימון פחות נפוצים כגון: אימון לזוגיות להורים שכולים). ממבחר זה של סוגי אימון לזוגיות ניתן להסיק שמאחר וזוגיות, וכך גם מודעות עצמית, הינם דינמיים יש לבחון מטרות, דפוסים, ציפיות, ותחושות מחדש יחד עם השינויים במציאות הקיימת. זה אמור לגבי זוגיות קיימת, אך גם לגבי הרצון במציאת זוגיות אשר עליו להתאים עצמו למציאות הפרטית של המחפש ולא לדפוסים שייתכן ועבר זמנם אשר אינם משרתים המטרה, ואולי אף מעכבים אותה. אימון זוגי דורש מהמתאמנים לקחת אחריות על התנהלותם בכל אשר נוגע לרצונם בזוגיות וטיבה. לכן על המתאמן לנסח ציפיות ותהיות לגבי בן/בת הזוג הרצויים, ללמוד לזהות תבניות בעצמו העשויים לעכב או להכשיל את הזוגיות המיוחלת, למקם סדרי עדיפיות, וכמובן לתרגל באופן מעשי את המסקנות העולות. כלומר, כאשר מדובר באימון לשם מציאת זוגיות התרגול המעשי יתבטא בדרך כלל ביציאה לפגישות (דייטים) ויישום מסקנות שעלו מן האימון תוך שחרור הדפוסים הקודמים, באופן מודע שמחזק ובונה את בטחונו והערכתו העצמית של המתרגל.

תחושות והתנהלות

זוגות ייתבקשו לנסח מטרות אישיות ומשותפות, לבנות קרקע יציבה אשר תפרה את הגורמים המעורבים באופן אישי וזוגי, וכמובן לתרגל חתירה מעשית לעבר המטרות שהציבו לעצמם. על בני הזוג להביא למימוש שאיפותיהם וציפיותיהם הריאליות ממערכת היחסים תוך כדי פיתוח מודעותם העצמית אשר תמנע מהם לאבד את זהותם במערכת הזוגית. כמו כן עליהם להבין כי בהיותם חלק ממערכת אשר מסייעת במימושם העצמי והזוגי הם מחויבים להשתתת בסיס משותף איתן המשרת את מטרותיהם הזוגיות. כמובן שהתהליך מונע מתוך פיתוח מודעתו העצמית של המתרגל, בין אם האימון הוא לשם מציאת זוגיות או לשם התמודדות עם מערכת יחסים קיימת. מודעותו העצמית של המתרגל חיונית להצלחה של יעוץ זוגיות משום שמטרתו של כל אימון הוא להביא להגשמה עצמית בפועל. על מנת שיוכל המתרגל להוביל את השינויים הדרושים לשם הגשמתו עליו להגיע לדרגת מודעות עצמית אשר באמצעותה יוכל לנסח בבהירות את שאיפותיו, ולהצביע על דפוסי חשיבה והתנהגות אשר מנעו ממנו להגשימן עד כה. כמו כן, מודעות עצמית תסייע בבחירת מסלול נכון ומתאים לפרט בחייו ובזוגיותו. על מנת שיוכל המתרגל לפתח את יכולותיו הבינאישיות, הזוגיות, והמשפחתיות, עליו להיות מודע לתחושותיו ולהתנהלותו.

אתר מומלץ

תחזרו לשגרה

המתרגל לאיבחון פסיכו דיאגנוסטי ואימון לזוגיות שואף לצמיחה והתפתחות אישית ומשותפת המונעת בראש ובראשונה מתוך מודעתו לעצמו. זוגיות מחייבת שינויים והתאמות למערכת משותפת, אך מערכת זו שאנו כמהים אליה משרתת את רצונותינו הדוחקים ביותר לשיתוף ואהבה. על כן, ניתן לומר כי זוגיות הינה מימוש שאיפותינו הראשוניות ביותר, משום כך עלינו לפתח את מודעותינו העצמית כדי לכוון ולנהל את תהליך המימוש באופן שאכן יגלם אותנו. הסכנה הנשקפת לבני הזוג או למחפשי הזוגיות אשר אינם מודעים לעצמם, היא צעידה בתלם רצוף עיכובים ומכשולים חוזרים ונשנים. על השואפים להצלחה בזוגיות להתאים את ציפיותיהם, מהלכיהם, ושאיפותיהם למי שהם באמת. אימון לזוגיות מסייע למתרגל לאתר את רצונותיו האמיתיים והמציאותיים, להתנער ממה שאינו מתאים או אינו אפשרי, ולחתור להשגתם.

פסיכולוג קליני מהו – שווה לצפות

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *